Rosszul fest a jövő

2020.április 03.

A februári járműeladásokról szóló posztunkban még azt a kérdést tettük fel, hogy átmeneti lesz-e a visszaesés, reménykedve abban, hogy a koronavírus-járvány nem okoz akkora pusztítást. A kérdés sajnos eldőlt.
A lízingcégek is megkezdték a felkészülést a fizetési moratórium végrehajtására -  az ügyfelek türelmét kérik

2020.március 20.

A koronavírus-járvány és az emiatt Magyarországon elrendelt veszélyhelyzet negatív hatással lesz a magyar gazdaságra. A lízingtársaságok egyetértenek azzal, hogy a nehéz helyzetbe kerülő háztartásoknak, vállalkozásoknak adósvédelmi konstrukciókat kell biztosítani, és megkezdik a felkészülést.
Rekordok a lízingpiacon, viszik a hétüléseseket - lassulás jöhet

2020.február 18.

Tizenegy éves rekord született a magyar lízingpiacon, tavaly 740 milliárd forintot tett ki a finanszírozott összeg, ami 7 százalékos növekedést jelent éves szinten.
Rákaptak a lízingre a nagycsaládosok - Ötmilliárd felett a finanszírozás

2020.január 23.

Tavaly decemberben napi átlagban 22 család igényelt lízingfinanszírozást az állami támogatással megvehető hétüléses autójára.
Alacsonyabb sebességre kapcsolhat az autópiac

2020.január 13.

Bár a múlt évet újabb jelentős növekedéssel zárta a magyar újautó-piac, az idei évben megtorpanásra lehet számítani.
Több mint 3 milliót adtak egy hétüléseshez a lízingcégek

2019.december 19.

A nagycsaládosoknak indított állami autóvásárlási programban a lízing is „milliárdos” szerepet kapott – közölte a Magyar Lízingszövetség.
Mi történt és mi lesz az autó- és lízingpiacon?

2019.november 22.

Az idén várható 10 százalékos növekedés után jövőre inkább 5 százalékos bővülés várható a magyar lízingpiacon a Magyar Lízingszövetség előrejelzése szerint.
dr. Böde Tamás lett az év lízingszakembere

2019.november 22.

A több mint másfél évtizedes lízingpiaci múlttal rendelkező dr. Böde Tamást lett az év lízingszakembere.