Cookie
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy honlapunk a felhasználói élmény fokozásának érdekében cookie-kat alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.
Elfogadom

Elárulta a Gazdaságfejlesztési Minisztérium, hogy áll a Baross Gábor Újraiparosítási Hitelprogram

Újabb mérföldkövet ért el a Baross Gábor Újraiparosítási Hitelprogram: a szerződött hitelek összege 6 hónap alatt elérte a Hitelprogram 1.000 milliárd forintos keretének 75%-át - derül ki a Gazdaságfejlesztési Minisztérium közleményéből.

A Baross Gábor Újraiparosítási Hitelprogram keretein belül beruházási-, forgóeszköz- és zöldhitel igényelhető. A Hitelprogram forrásai a futamidő végéig fix kamat mellett érhetők el, forint hitel esetén jellemzően legfeljebb 6%-os, euró hitel esetében pedig legfeljebb 3,5%-os szinten. A Hitelprogramba eddig 2.221 darab hitelkérelem érkezett be az EXIM Magyarországhoz közvetlenül és partnerein keresztül,

A SZERZŐDÖTT HITELÁLLOMÁNY PEDIG 3 HÓNAP LEFORGÁSA ALATT MEGHALADTA AZ 500 MILLIÁRD FORINTOT, MÁRA PEDIG ELÉRTE A 750 MILLIÁRD FORINTOT IS.

A jóváhagyott hitelkérelmek 86,3%-át teszi ki a szerződött hitelek állománya, ez 750,4 milliárd forintot jelent. A szerződött forgóeszközhitelek átlagos futamideje 30 hónap, a beruházási hiteleké – ingatlanhitelekkel együtt – 84,3 hónap. A szerződött ügyletek 70%-a, azaz 523 milliárd forint került folyósításra. A szerződött ügyfelek 68%-a kkv szektorból került ki, ők a szerződött hitelállomány alapján a források 43%-át használhatják fel.

A hitelprogramból az egyes nemzetgazdasági ágazatok eltérő arányban részesültek:

  • a szerződött ügyletek 39%-a a feldolgozóiparhoz,
  • 30%-a a kereskedelem és a gépjárműjavítás területéhez köthető,
  • a források 7% irányul a mezőgazdasághoz, a szállításhoz, illetve az építőiparhoz.

A szerződött hitelállomány alapján az igények

  • 38%-a Közép-Magyarországról (ezen belül Budapestről) érkezett,
  • majd ezt követte az észak-alföldi régió 15%-kal, illetve
  • a közép-dunántúli régió 12%-kal.
  • Dél-Alföldről az összes finanszírozási igény 11%-át,
  • Nyugat-Dunántúlról 10%-át,
  • Dél-Dunántúlról és Észak-Magyarországról pedig 7-7%-át fogadták be a pénzintézetek.

A hazai bankrendszer által nyújtott új hitelszerződések közel felét, 47,6%-át márciustól júniusig a Hitelprogram konstrukciói adták. Ez az arány a forintban denominált új hitelszerződések esetében 56,6%.

Forrás:Elárulta a Gazdaságfejlesztési Minisztérium, hogy áll a Baross Gábor Újraiparosítási Hitelprogram - Portfolio.hu