Új időszámítás indult a magyarországi villanyautópiacon

2020.június 23.

Nagyon gyorsan kimerült a tisztán elektromos meghajtású autókhoz igényelhető állami támogatási keret.
Autónként 2,8 milliót, összesen több mint 10 milliárd forintot adtak az új hétülésesekre a lízingtársaságok

2020.június 02.

Áprilisban 10 milliárd forint fölé emelkedett a nagycsaládosok autóvásárlási programjában megvásárolt autókra kötött lízingszerződések összege.
Komoly szerepet vállalnak a kilábalásból és a későbbi fejlődésből a lízingcégek

2020.május 25.

Összesen 146 milliárd forintos kihelyezéssel zárta az első negyedévet a magyar lízingpiac, ami 10 százalékkal marad el az egy évvel korábbi szinttől.
Szélesebb vásárlói kör számára lesz elérhető az elektromos autó – változó feltételekkel indul újra az állami támogatási rendszer

2020.május 21.

A klímacélok elérése és a villanyautózás ösztönzése érdekében új állami támogatási rendszerben kaphatnak támogatást a villanyautó-vásárlók, a jövőben 2,5 millió forint vissza nem térítendő támogatás kérhető a 11 millió forintnál olcsóbb tisztán elektromos autókra.
Kétszer akkor növekedés volt Magyarországon, mint Európában

2020.május 09.

Továbbra is jóval nagyobb ütemet diktál a magyar lízingpiac, mint az európai.
Magyar Lízingszövetség: az újraindulásra kész az autópiac

2020.május 07.

Ahogyan arra számítani lehetett, áprilisban - a koronavírus-járvány miatti korlátozások eredményeként - alig tizedére csökkentek az újautó szerződéskötések.
Magyar Lízingszövetség: közel 3300 hétüléseshez összesen 9,2 milliárd

2020.április 24.

Már közel 3300-nál jár a nagycsaládosok autóvásárlási programjában lízing segítségével megvásárolt autók száma.
Magyar Lízingszövetség: pénzből épülő bástya segíthet a vállalkozásoknak

2020.április 21.

A koronavírus-járvány kedvezőtlen gazdasági hatásait ellensúlyozhatják a Magyar Nemzeti Bank kedvezményes programjához - az NHP Hajrá!-hoz - köthető lízingkonstrukciók.