Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy honlapunk a felhasználói élmény fokozásának érdekében cookie-kat alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.
Felpörögtek az események így év végén az extraprofitadók kapcsán. Miután csütörtökön egy kormányrendeletből kiderült, hogy mely ágazati extra sarcok hogyan maradnak fent 2025-ben, ugyanekkor vált elérhetővé a 2025-ös költségvetés fejezeti kötete.
Friss adatokat közölt az Energiaügyi Minisztérium a tavasszal meghirdetett vállalati elektromos autók beszerzésére irányuló pályázatról. A Kormány oldalán megjelent információk alapján a rendelkezésre álló támogatási összeg több, mint kétharmadát igényelték már, ami az októberben megváltozott pályázati feltételeknek is köszönhető.
Az Európai Unió és Kína közötti kereskedelmi konfliktus újabb fejezetéhez érkezett: az EU a kínai e-autókra kivetett büntetővámok után most a WTO-hoz fordult a Kína által bevezetett uniós brandykre vonatkozó tarifák ügyében. A vita alapja az, hogy az EU szerint Kína nem tudta alátámasztani vámintézkedéseinek jogszerűségét.
Összességében jól teljesített a magyarországi lízingpiac a harmadik negyedévben a Lízingszövetség adatai szerint.Kőszegi László,főtitkár ugyanakkor arról beszélt, hogy bár több eszközosztályban is növekedést figyelhettünk meg, de egyes területeken,például a stratégiailag fontos mezőgazdasági eszközök esetében állami támogatások híján kivárás – és ezáltal markáns visszaesés–figyelhető meg a piacon.
Ma tartják a Hungarian Battery Week konferencia második napját, amelyen a fókusz az emobilitáson van. Az eseményen felszólalt Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter, aki értékelte az európai e-autó piac helyzetét.
Az Európai Unió az utóbbi években egyre kritikusabb álláspontot képvisel Kínával szemben, különösen annak Oroszországhoz fűződő szoros kapcsolatai miatt. Az új Európai Bizottság pedig teljesen eltávolodna Pekingtől, az új biztosjelöltek egy keményebb irányvonalat hirdetettek meg, amely Kínát már nem csupán gazdasági versenytársként, hanem rendszerszintű riválisnak tekinti.
Az EXIM Magyarország a Baross Gábor Újraiparosítási Hitelprogram teljes, 1200 milliárd forintos keretösszegének 84 százalékát, azaz 1011 milliárd forintot folyósított a magyar vállalkozások számára. A hitelprogram eddig 1436 hazai vállalat fejlődéséhez és versenyképességének megerősítéséhez járult hozzá - közölte az EXIM.
November 1-jétől az eddigi 5% helyett 3,5%-os fix kamattal lesznek igénybe vehetők a magyar mikro-, kis- és középvállalkozások számára a Széchenyi Kártya Program beruházási típusú hiteltermékei. Egy 100 milliós, 10 évre felvett hitel esetében ez több mint negyedével kisebb finanszírozási terhet jelent a vállalkozásoknak, emellett a garanciadíjakat is elengedik 2025 közepéig.