Romániában 74 százalékot zuhant a lízing piac

Romániában a lízing piac 2009 első felében közel 74 százalékkal csökkent, a román lízingszövetség, az Asociatia Societatilor Financiare (ALB) adatai szerint. Az összes új üzlet 2,94 milliárd euróról 777 millió euróra zuhant, a legnagyobb csökkenést az ipari berendezések és a gépjárművek piacán mértek.

Az eszköz típusok között a lízingelt berendezések 15,1 százalékot tettek ki az új üzleteknél, amely 22 százalékos esést jelent, míg a gépjárművek részesedése 71,5-ről 65,3 százalékra mérséklődött a tárgyalt időszakban. Az ingatlan lízing viszont 6,5 százalékról 19,6-re nőtt.

A fő trend az év első felében a használt eszközök lízingelése volt az újak rovására, főleg a közlekedési eszközöknél. A bajbajutott ügyfelek és a lízingbe adók között az üzlet újratárgyalását legtöbben az egy év eltelte után lévők kérik, kevesebben a három és négy év után és növekvő számban az öt évet teljesítők.

2009. október 12. hétfő, 13:39