Lízing kamattámogatás mezőgazdasági gépekre

A Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium 2008 szeptemberében kamattámogatást hirdetett meg egyes mezőgazdasági beruházások hitel és lízing segítségével történő megvalósításához.

A megjelent rendeletet a Lízingszövetség szakértőinek utólagos véleményezése alapján módosításra javasolták. A módosításokkal egyértelműbbé vélik a rendelet, amelynek értelmében a mezőgazdasági beruházások finanszírozásához hitel és lízing formájában is kamattámogatást lehet igényelni, amelynek összege az éves adóbevallásban adócsökkentő tételként kerül a támogatottaknál jóváírásra. A támogatás csak forint alapú, és maximum 3 havi BUBOR+ 2%-os kamatozású hitel és pénzügyi lízing szerződésekhez vehető igénybe, a kamattámogatás mértéke hitel esetében a 3 havi BUBOR, lízing esetében a 3 havi BUBOR + 2%-os kamat 50%-a.

2008. november 24. hétfő, 18:04